Telli enda vajadustele vastav sisekoolitus Loe lähemalt siit
On töötanud üle kümne aasta erinevates Eesti suurimates keemiatööstusettevõtetes kvaliteedi- ning tööohutusjuhina. Ta on lõpetanud Tartu Ülikoolis keskkonnatehnoloogia eriala. Omandas 2019. a ergonoomi magistrikraadi Maaülikoolis. On läbi viinud töötervishoiu ja -ohutuse alaseid koolitusi nii ülikoolides, põllumajandus-, tootmis- ja keemiatööstusettevõtetes, sh laborites. Omab väga suurt praktilist töökogemust koostades erinevate valdkondade tööohutuse dokumentatsiooni, sh riskianalüüs.
Töökeskkonnaspetsialistid, -volinikud, kemikaaliohutuse eest vastutavad isikud, biotsiidikäitlejad, ettevõtte juhid
Anda osalejatele teadmised tagamaks õnnetuste vaba töökeskkond töötamisel kemikaalidega, biotsiididega
1. Ülevaade õiguslikust regulatsioonist (REACH, CLP, Kemikaaliseadus, Biotsiidiseadus, Töötervishoiu ja tööohutuse seadus). Riiklik järelevalve (Tööinspektsiooni, Terviseameti, Veterinaar- ja Toiduameti, Päästeameti pädevus)
2. Mõisted – KemS – kemikaal, segu, valmistis, ohutuskaart, piktogrammohu- ja hoiatuslaused; biotsiidimäärusest (BPR) tulenevad mõisted, nt mis on biotsiid, mikroorganism, kahjulik organism, toimeained, jäägid, load, jne, kasutusvaldkonnad (tooteliigid), mikroorganismid ning nende võimalik resistentsus biotsiidi suhtes (resistentsuse tekkimisel biotsiidi loa omaniku teavitamine - töötingimused, riskide hindamine, sh ohtliku ettevõtte erinõuded)
3. Tööandja kohustused kemikaaliohutuse (sh biotsiidide käitlemise ohutuse) tagamisel. Riskianalüüsi (töökeskkonna riskianalüüs, hädaolukorra riskianalüüs, hädaolukorra lahendamise plaan (HOLP)) alusel, ohutusjuhendid, ja isikukaitsevahendid
4. Töötajate üldine kemikaaliohutusalane kompetentsus (ohutuskaardid, juhendamine ja väljaõpe, pädevustunnistused)
5. Biotsiidikäitleja eriteadmised (4. taseme kahjuritõrjuja kutsestandard; Eestis lubatud biotsiidide nimekirjade leidmine ja kasutamine; heakskiidetud või hindamisel olevate toimeainete nimekirjade leidmine ja kasutamine)
6. Töötaja kohustused kemikaalide, sh biotsiidide käitlemisel (juhenditest kinnipidamine, sh ohutuskaartide lugemine, ohutud töövõtted, kaitsevahendite kasutamine)
7. Esmaabi kemikaaliõnnetuste korral – hädaolukorras tegutsemine; evakuatsioon, vahendid, esmaabiandja väljaõpe, tegutsemine (tööandja, töötaja kohustused)
8. Teadmiste kontroll
Jäin rahule. Kõige rohkem meeldis koolituse puhul loogiline ülesehitus ja jälgitavus.
Jäin väga rahule. Koolituse sisu oli esitatud kompaktselt ja hallatav ka sellele, kes erialaliselt kaugel asub.
Põhjalik koolitus hea materjali ning meeldejäävate näidetega.
Tuleohutuse koolituse läbiviija oli väga meeldiv ja oma ala spetsialist, samuti tuleohutuse praktika oli väga põhjalikult ja oskuslikult läbiviidud. Koolitusel osalejad jäid koolitusega väga rahule.
Koolitaja rääkis asjalikult ilma ilustamata kõige tähtsamad punktid üle. Selliselt ettekantud sisu jääb paremini meelde, kui tuim teksti mahalugemine või ettekandmine. Tõenäoliselt on selle taga pikk kogemus nii töö mõttes kui ka koolituste läbiviimiste kogus tervikuna.
Kiire ja operatiivne koolitusele registreerimine, kinnituse ja infomaterjalide saabumine, meeldetuletused koolituse toimumisest. Koolituse korraldus oli sujuv, ajakava punktuaalne ja esitlus väga ladus ning meeldiv! Koolituse sisu oli põhjalik, arusaadav ja nii nagu õigele koolitusele omane, tekitas ka väikestviisi hirmu oma mahukuse osas :) Koolitusel omandatu ja infomaterjalid läksid praktilisse kasutusse juba järgmistel tööpäevadel. Aitäh Juunika ja Evelin Martin!
Sinu tagasiside on meile oluline! Anna meile teada kuidas koolitusega rahule jäid.