Order a suitable training for You Read more
Kursus on mõeldud eelkõige neile, kellel puudub varasem kogemus või kellel on vähene kokkupuude programmeerimisega, kuid soov sellega tõsisemalt algust teha. Oodatud on samuti kõik teised, kel soov heita pilk programmeerijate salajasse maailma ja seeläbi mõista tarkvara loomise nüansse. Näiteks tootejuhid, peakasutajad, testijad. Kursuse jaoks piisab arvuti tavakasutaja tasemest ning inglise keele oskusest kõnekeeles. Kursus ei eelda eelteadmisi tarkvaraarendusest.
Ülari on olnud tarkvaraarendaja (Java, Python) üle 20 aasta ja koolitusi läbi viinud üle 10 aasta. Ta valdab üheksat programmeerimiskeelt, millest oma põhitöös kasutab peamiselt Java, Pythoni ja C keelt. Ülari korraldab erinevaid robootika- ja programmeerimisteemalisi kursusi ja töötubasid nii lastele kui täiskasvanutele.
Ülari has been a software developer (Java, Python) over 20 years and has conducted trainings over 10 years. He is able to write programs in nine different languages, from which he mainly uses Java, Python and C for work. Ülari organises various courses and workshops on robotics and programming for both children and adults.
Ringa on olnud tarkvaraarendaja (Python) üle 20 aasta ja koolitusi läbi viinud 5 aastat. Ta on põhiliselt kasutanud PL/SQL ja Pythoni keeli. Ringa viib koolis ning lasteaias läbi robootika- ja programmeerimisringe ning õpetab koolis robootikat ja programmeerimist.
Ringa has been a software developer (Python) over 20 years and has conducted trainings for 5 years. She has mainly used PL/SQL and Python languages. Ringa has a robotics and programming hobby club in the school and kindergarten. She also teaches robotics and programming at school.
Anda praktilised algteadmised programmeerimisest Python keeles. Selleks, et jätkata programmeerimise õpinguid, alustada tööd juunior arendajana mentori käe all või kasutada programmeerimise baasoskusi oma igapäevatöös (tarkvara tellimisel, tootejuhtimisel või oma rutiinsete tegevuste automatiseerimiseks).
1. Sissejuhatus
Mis on programmeerimine ja programmeerimisealased mõisted. Algoritm ja algoritmide esitamine. Tutvumine arenduskeskkonnaga (IDE). Esimese lihtsama programmi kirjutamine.
2. Programmeerimise alused
Andmed ja andmetüübid. Muutujad, muutujale väärtuse omistamine. Arvulised muutujad, elementaarsed tehted ja operaatorid (liitmine, lahutamine, korrutamine, jagamine ja jagamine jäägiga). Sisend ja väljund käsurealt. Avaldised. Tekstilise väärtusega muutujad (sõned) ja levinumad operatsioonid. Tõeväärtusega muutujad. Tingimuslaused (mitmeharuline ja mitmeosaline, tingimuslause tingimuslause sees, loogilised tehted ja avaldised). Teisendused andmetüüpide vahel. Järjendid. Tsüklid. Kahemõõtmeline järjend ja maatriks. Juhusliku olukorra tekitamine, juhuslik arv. Funktsioonid, rekursiivsed funktsioonid. Teegid.
3. Arendusprotsess ja arenduse elutsükkel
4. Objektorienteeritud programmeerimine
OOP paradigma. Põhimõisted klass, objekt ja isend. Tehnikad, pärilikkus ja polümorfism.
5. Kasutajaliides ja andmevahetus
Mis on kasutajaliides? Andmete lugemine failist ja faili kirjutamine (.csv, .txt). Andmete lugemine veebist.
6. Veebirakendused
Veebiraamistikud (Flask). Esimese veebirakenduse kirjutamine. Veebilehtede aadressid ja aadressiparameetrid. Veebilehe mallid ja andmete kuvamine veebilehel. Staatilised ressursid (CSS). Veebirakenduse avalikustamine
7. Versioonihaldus ja koodihoidla (Git)
8. Ülesanded (~10 tk)
Koolitus vastas minu ootustele.
Tulin ootustega teema kohta rohkem teada saada ja seda ma ka sain.
Your feedback is important to us! Let us know how satisfied you were with the training.