Eesmärk

Tutvumine eesti rahvakultuuriga õppereisi kaudu. Eesmärgiks on venekeelsete lasteaiaõpetajate arengu toetamine, et nad oskaks veelgi paremini ja huvitavamalt käsitleda lastega eesti kultuuri ja kirjanduse teemasid. Teiseks eesmärgiks on eesti keele oskuse arendamine, seetõttu toimub kogu programm eesti keeles ning vajadusel toetatakse vene keeles täpsustamisega.

Käsitletavad teemad

  • 1. päev - Väljasõit alguspunktist; esimene külastuskoht asub Jõgevamaal Vaiatus, kus on kogukonnaköök ja saab üheskoos eesti toitu teha ning süüa. Seal saab ka pärast kohalikus rahvamajas eesti seltskonnatantse õppida, näitust vaadata. Järgmiseks sõidetakse Taevaskoja puhkekeskusesse, kus toimub majutumine, asjade ära panemine. Seejärel Taevaskoja puhkekeskuses viib koolitaja läbi eesti kultuuril põhineva seltskondliku õhtu.
  • 2. päev - Esmalt käiakse "Viimse reliikvia" radadel Taevaskojas. Seejärel Talurahva muuseumi külastus Karilatsis, kus on võimalik võtta osa 1,5h töötoast rahvakommete teemal, kus on ka mitmed mängud. Tagasisõit
Meeskonnakoolitus

Tagasiside