Sihtgrupp

Koolitusel võivad osaleda nii need, kes on juba läbipõlemise tunnustega kokku puutunud kui ka need, kes soovivad õppida ennetavaid tehnikaid, et vältida selliste probleemide tekkimist tulevikus

Koolitajad

Kati Lõbu
Kati Lõbu

Eesmärk

Koolituse eesmärk on anda osalejatele teadmisi ja oskusi, kuidas rakendada teadveloleku tehnikaid oma igapäevases elus, et tulla paremini toime pingete ja stressiga ning seeläbi ennetada läbipõlemist.

Käsitletavad teemad

  Töötuba tugineb teadveloleku (mindfulnessi) praktikal. Mindfulness- mis see siis on? Eesti keeles kasutatakse sellele mitut vastet, näiteks teadvelolek, ja ärksameelsus. Tegemist on meditatsioonil põhinevate harjutustega, mis aitavad (taas) avastada meelerahu ja rahulolu, see on ka mõtete jälgimine ilma kriitikata ja enesega kontaktis olemine ning leppimine.

 • Teadvelolek tähendab eelkõige tähelepanu ja teadlikkust, mis on universaalsed inimlikud omadused. See on ka teadliku elamise kunst!
 • Nende teadveloleku harjutuste praktiseerimine aitab inimesel olla hetkes kohal ja märgata ning aktsepteerida toimuvat, vaadelda toimuvat huviga ning olla enda vastu lahke.
 • Teadveloleku harjutuste pikemaajaliselt praktiseerimine tõstab tuju, samuti heaolutunnet ja õnnetunnet.
 • Kui pühendame teadvelolekule avatult, mõtlemata sellele, mis meile meeldib või ei meeldi ja jätame sinnapaika arvamused ja eelarvamused, eeldused ja ootused, siis avanevad uued võimalused.
 • Teadveloleku harjutuste praktiseerimise tulemusel näeme selgemini oma neid elu tahke, millega me ei ole kontaktis.
 • Mindfulnessi praktikasse levikule on pannud aluse oma kirjutiste ja loengutega John Kabat-Zinn- teadlane, kirjanik ja meditatsiooniõpetaja, mindfulnessi mõju uurija, Massachusettsi ülikooli meditsiinikooli emeriitprofessor. Tema teedrajavad uurimused kroonilise valu või stressist tingitud tervisehäirete leevendamisest meditatsiooni abil on pälvinud mitmeid auhindu ning aidanud kaasa meditatsioonitehnikate kaasamisele meditsiinis ja psühholoogias.

Mida oskab koolituse läbinu?

 • oskab märgata oma mõtteid, hetkeseisundit ja vajadusi
 • oskab märgata enda igapäevaste tegevuste seost oma heaolu ja tervisega
 • oskab näha oma ressursse vaimse pingega toimetulekuks
 • oskab kasutada koolitusel harjutatud teadveloleku tehnikaid

Tõend

Koolituse läbinule väljastatakse tõend

Koolituse kestus

5 akadeemilist tundi

Hind sisaldab

Aktiivset klassikoolitust koos kaasa võetavate materjalidega ning kohvipausi

Vali sobiv koolituse aeg

15. mai 2024
Tallinn
Tallinn
Klassikoolitus
175€ +km
8. okt. 2024
Tallinn
Tallinn
Klassikoolitus
175€ +km

Обратная связь