Töötuba: Kontoritöötaja ergonoomika

01.01.2018
10:00-13:15
Tartu, Riia 35 (Juunika Koolitus OÜ koolitusklass)

69 €+km
lektor

Evelin Martin

Töötervishoiu ja tööohutuse ning tööõiguse koolitaja-praktik. Evelini töökogemus tööohutuse valdkonnas on 10 aastat töökeskkonnaspetsialistina ja töökeskkonna nõukogu esimehena (Flexa ja Rakvere Lihakombinaat). Evelin oli Tööinspektsioonis inspektor aastatel 2010-2012. Lemeks AS-is on ta töökeskkonnaspetsialist alates 2012. aastast. 2007. aastal sai Evelin TTÜ Töötervishoiu- ja tööohutusalase akadeemilise koolituse. 2010. - 2012. aastal osales Tööinspektsiooni sisekoolitustel ja alates 2014. aastast on Evelin TTÜ keskkonnajuhtimise tudeng.

Hindrek Vou

Koolitaja on praktiseeriv masssöör üle kümne aasta, selle aja sees õppinud erinevate õpetajate juures mitmeid massaaži stiile. Rakendab õpitut igapäevaselt isiklikus praksises Kogemusteraapia (Tartus ja Tallinnas) vastavalt kliendi vajadusele. Lisaks sellele jagab praktilisi soovitusi enesemassaaži töötubades, kuidas oma keha toetada ja pingeid vabastada, lihtsalt ja kõigile kättesaadaval viisil. 
Töötuba toimub kahes osas:
1) Kontoritöötaja ergonoomika teooria
- Mida mõtleme, kui ütleme ergonoomika?
- Peamised reeglid ergonoomikas
- Tööandja ja töötaja kohustused ning vastutus seoses ergonoomikaga
- Valesti korraldatud töökohast tingitud võimalikud tervisekahjustused

Juhendaja - Evelin Martin

2) Kontoriergonoomika praktiline pool 
Töötoa sissejuhatavas osas räägime turja ja kaelapingete võimalikest psühholoogilistest põhjustest ja lihtsatest võtetest pingete vabastamiseks.

Praktilises osas keskendume enesemassaaži võtetele kaela- ja turjapiirkonnas (venitused, vajutused ja akupressuuri punktid).

Enesemassaaž on lihtne tervise toetamise meetod, millega vabastada oma keha sinna kuhjunud pingetest. See konkreetne meetod põhineb Qigongi enesemassaaži võtetel. Massaaži võtete omandamine on kerge ja neid saab lihtsasti ise praktiseerida oma enesetunde parandamiseks. Enesemassaaž aitab kaasa pingete vabanemisele, võimaldab oma keha paremini tundma õppida, kiirendab ainevahetust, tugevdab immuunsüsteemi, rahustab meelt ning tekitab üldise heaolu tunde.

Juhendaja - Hindrek Vou

PS! Palume osalejatel selga panna mugav riietus praktiliste ülesannete sooritamiseks.

Töötoa läbimisel väljastatav dokument:  tõend

Õppemaht: 4 akad tundi

Õppemeetod:  auditoorne loeng, arutelud, praktika

PS! Antud töötuba on võimalik tellida ka asutusesisese koolitusena. Töötoa korraldamisel võtame arvesse Teie ettevõtte spetsiifikat ja vajadusi ja saame programmi muuta vastavalt Teie soovidele. Korraldame töötuba eesti keeles. Huvi korral koostame Teile hinnapakkumise.

Töötoa hind sisaldab: auditoorne loeng, õppematerjalid, kohvipaus

Juunika Koolitus OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.