Võta ühendust
Info uute põnevate koolituste ja
sooduspakkumiste kohta otse Sinu postkasti!

Email again:


Oleme 
Eesti Töötukassa
koolituskaardi
koostööpartner.

Juunika Koolitus OÜ
koolitus@juunika.ee
Tel: +372 744 9600
Pärnu mnt 139c, Tallinn/ Riia 35, Tartu
Koolitame üle Eesti.

© Juunika Koolitus 1997-2020

KOOLITUSREIS "Praktiline ajajuhtimine" Küprosele

09.06-16.06.2019

Lektor

Helle Kahro

Helle Kahro on 19-aastase staaziga koolitaja ja coach. Oma koolitaja töö kõrvalt on ta pidevalt töötanud erinevates müügi - ja teenindusvaldkondades. Koolitaja põhiteemad on ajajuhtimine, enesekehtestamine, probleemi- ja konfliktilahendus, eneseregulatsioon ja stressijuhtimine, professionaalne teenindus. Helle on lõpetanud Tallinna Ülikooli ja täiendanud ennast erinevatel aladel. Muuhulgas on ta ka Master Practitioner Coach ja NLP Master Practitioner.
Kas Sul juhtub ka nii, et tead, mida on vaja teha, tahad seda teha ja oskad ka, aga sellest hoolimata jääd plaanide elluviimisel ajahätta? Aega ei saa juhtida, kuid võimalik on juhtida iseennast ning seeläbi teha kõike vajalikku targemalt ning stressivabalt.

Koolituse tulemusena:
 • ✓ Oskad oma ajakasutust täpsemalt analüüsida
 • ✓ Saad uusi ideid oma aja paremaks kasutamiseks
 • ✓ Saavutad suurema tasakaalu erinevate eluvaldkondade vahel
Koolituse sisututvustus:
 • ✓ Isiklik efektiivsus ja eneseregulatsioon. Sisemised tegurid, mis takistavad efektiivse ajajuhtimise kasutusele võtmist. Ümberlülitumise võime ühelt ülesandelt teisele - millest see sõltub. Vastuseis muutustele. Meie väärtused ja veendumused, kui meie edu soodustavad või takistavad tegurid. Väärtuste roll ajakasutuses.
 • ✓ Ajajuhtimise olemus ja põhieesmärgid. Ajakorraldamise psühholoogilised mõjurid. Ajataju. Eesmärkide püstitamise ja prioriteetide määramise tähtsus. Ajajuhtimise neli põlvkonda: nende puudused ja tugevused. Eesmärkide määramise tähtsus.
 • ✓ Erinevad ajaplaneerimise meetodid. Oma aja planeerimine 3. põlvkonna ajaplaneerimise meetodi põhjal koolituse ajal.
 • ✓ Kuidas seada prioriteete elus ja tööl. Oma töö organiseerimine.
 • ✓ Ajataju: “ida” ja “lääne” aeg ning selle väljendumine igapäevaelus (alatised hilinejad versus täpsed inimesed).
 • ✓ Ajakulutajad. Kuhu kulub minu aeg ja kuidas ma raiskan ise teiste aega? Rühmatöö.
 • ✓ Ajasäästjad. Delegeerimine, enesekehtestamine, “ei” ütlemine, tegevuste standardiseerimine ja konsolideerimine.
 • ✓ Koosolek - kas ajaraiskaja või efektiivne töömeetod? Efektiivse koosoleku tunnused.
Koolituse maht: 8 akadeemilist tundi (lühiloengud, praktilised harjutused, arutelud, rühmatööd)

Koolitustasu: 1425 €

Juunika Koolitus OÜ kontaktisik:
Kris Kosenkranius
744 9600, 55 609 624
kris@juunika.ee

REISIKAVA
Aphrodite saar Küpros ootab kõiki külla!
Vaadates igatsevalt Vahemere saarte poole, on Küpros kahtlemata üks põnevamaid sihtkohti. Kümme tuhat aastat kultuuri ja tsivilisatsiooni – nii reklaamib Küpros end ise. Oma vaheldusrikka olustiku poolest on Küpros kummaline segu läänelikust ja idamaisest kultuurist, samuti on isegi Aafrika suhteline lähedus saareelu arengule mõju avaldanud. Samas on tegemist siiski ka väga vahemereliku saarega ehk kõik see, mida Te armastate näiteks Kreeka saarte puhul, on siin olemas. See reis on ka kontrastide reis, sest tegemist on ju saarega, mis vaid poolenisti kuulub Euroopa Liitu, mis on tuntud ühelt poolt oma metsiku ja imekauni looduse, teisalt lõbusa ja metsiku ööelu poolest. Aga kui uudishimu juhib Teid sügavamale ja kaugemale, leiate end paigast, mis jääb kahtluseta Teie südamesse pikaks ajaks. Gooti kindlused, kunagise Küprose linnriigi Salamise arheoloogia-ala, maailma viimane kaheks jagatud ja lõhestatud pealinn Nikosia, Paphos, kaunis rand – head uudistamist!
Giidiks tuleb Argo Kasela.

1. päev LEND TALLINN-PAPHOS
Kogunemine kell 04:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Paphos kell 06:00-10:10 (kohalikud kellaajad). Palume kontrollida väljalennu aega ka vahetult enne reisi!
Tere tulemast Küprosele! Majutume hotellis Kissos***, Kato Paphoses. Kõik ööd oleme ühes hotellis, majutus kaheses toas koos hommikusöökidega.
Täna on võimalik teha esmatutvus Paphosega, puhata rannas ja jalutada linnas.
Koolitus, I osa

2. päev PAPHOS
Tänases kuurortlinnas Paphoses ja selle lähistel on säilinud mälestisi alates eelajaloolistest perioodist kuni keskajani.
Kato Paphose monumentaalsed kuningate hauakambrid on kalju sisse raiutud ning osaliselt on säilinud ilusad dooria sambad. Pigem maeti siia küll ülikuid mitte kuningaid, ent haudade suursugusus on neile ka kuningliku nime andnud.
„Petra Tou Romiou“ – Küpros on tuntud armastuse ja ilu jumalanna Aphrodite saarena, sest just siin asub kaunis rannik ja kalju, mille lähedal Aphrodite olevat laineist tõusnud.
Imetleme kauneid vaateid rannikule ja peatume rannas, kus on võimalik teha mõnus jalutus. Vaatame, kus asus Aphrodite pühamu ja näeme Apollo templi sambaid.
Põnevaimad vaatamisväärsused jäävad Rooma ajajärku. Tänu Aphrodite kultusele õitses ka Paphos. Imetleme Dionysose, Orpheuse ja Aioni koja ning Theseuse villa kauneid mosaiike. Paphose väike odeon on 2. sajandist ning ka täna võib siin nautida kontserte ja etendusi.
Vaba aeg Paphose sadama promenaadil ja südalinnas.
Koolitus, II osa

3. päev KOURION - LIMASSOL
Curium, ehk tänapäevaselt Kourion, oli antiikajal Küprose üks võimsatest linnriikidest ning siin jalutades elustub meie silmade ees taas võimas Rooma riigi ajalugu. Rannikule ja merele avanevad vaated on hunnitud. Curiumi arheoloogilisel alal on külastajatele uudistamiseks kaunite põrandamosaiikidega antiikvillad. Vaatame Achilleuse ja
Gladiaatorite majasid, mis on oma nime saanud põrandamosaiikidel kujutatud motiivide järgi. Muljetavaldav on ka nümfidele pühendatud nymphaeum.
Seejärel tutvume 13. sajandil rajatud Kolossi kindlusega Limassoli lähistel, mis on hea näide militaararhitektuurist Küprosel. 14. sajandil oli kindlus Templiordurüütlite valduses ning nemad tootsid ja eksportisid Küproselt magusat punast veini, mis sai tuntuks „Vin de Commanderie“ nime all. Täna võib öelda, et nimetatud vein, olles juba kaheksa sajandi jooksul tuntud sama nimega, on vanimaid sama nime kandvaid veine maailmas.
Sõidame Limassoli. Limassol on saare suuruselt teine linn paiknedes kunagiste Küprose linnriikide Curiumi ja Amathuse vahel. Täna on Limassol saare suurim sadam, kaasaegne turismikeskus ja veinitootmise piirkonna keskus. Ajaloolistest vaatamisväärsustest pälvib külastaja tähelepanu Limassoli keskaegne kindlus, milles asub keskaja muuseum ning mille tipust avaneb ülevaatlik pilk linnale.

4. päev NIKOSIA
Küprose pealinn Nikosia asub saare keskosas ühendades endas ajaloolise mineviku ning kaasaegse modernse linna melu. Veidi üle veerandmiljonilise 16. sajandil rajatud Veneetsia linnamüüride keskele jääb chora ehk linna keskus, kus on palju muuseume, vanu kirikuid ja keskaegseid ehitisi. Väljaspool vanu linnamüüre aga pulseerib linn kosmopoliitses rütmis. Küprose arheoloogiamuuseumi külastus annab hea ülevaate saare arengust läbi ajaloo neoliitikumist varabütsantsini. Jalutame Laiki Geitonia linnaosas, mis on saare linnaarhitektuuri parimaks näiteks. Kaunilt restaureeritud hoonetes kitsaste ja meeleolukate tänavate ääres on restoranid, käsitöökeskused ja poekesed. Küprose traditsiooniliste käsitööliikide hulka kuuluvad korvipunumine, keraamika valmistamine, kudumine, puutöö jne. Ka saare pealinn on jagunenud Lõuna- ja Põhja-Küprose vahel. Nikosia ja Levkosia - üks linn, kaks nime. Põhja-Küprose osa on tunduvalt idamaisem ning tegutsevad mošeed on linnapildis tavapärane nähtus.

5. päev TROODOS - KRASSOCHORIA
Suure osa saare lõuna- ja lääneosast katab Troodose uhke mäeahelik, mille kõrgeim tipp, Olümpose mägi, kõrgub suisa 1951 meetrini merepinnast. Troodose mäed peidavad enda nõlvadel rohkelt bütsantsi rikkalike freskodega kaunistatud kirikuid ja kloostreid ning mäenõlvadel on terrassidele rajatud väikeseid armsaid külasid. Kirikuid ja kabeleid rajasid siia ka tavakodanikud peale seda kui bütsants 965. aastal saarele tungis ning siit leiti edasistel aegadel varju araabia rünnakute eest. Kümme kirikut on võetud UNESCO maailmapärandi nimekirja ning meie reisiteele jääb mõnigi nendest. Paljud kirikutest on muuseas ehitatud puukatustega ning selliseid bütsantsi kirikuid mujalt teada pole. Püha Johannes Lampadistise klooster ning Kykkose klooster on saare suurimad ja tuntuimad. Kohalikud külad on regioonile kõige iseloomulikumad ning siin pakuvad kohalikud elanikud mägede spetsialiteete nagu näiteks hiromerit ehk suitsutatud sinki ja loukanikad ehk rikkalikult vürtsitatud vorste. Krassochoria ehk veinikülade piirkond asub Troodose mägede lõunanõlvadel. Traditsioonilisi veinitootmise viise hoitakse elus ning suur osa elanikest tegeleb veinitootmisega. Külastame Omodose veiniküla – kitsad munakivitänavad ja majesteetlik kloostrikompleks küla peaväljakul. Degusteerime kohalikke Küprose veine.

6. päev PÕHJA-KÜPROSE PÕNEVAIMAD VAATAMISVÄÄRSUSED
Ületame demarkatsiooniliini ning külastame Põhja-Küprost. Bellapais kloostri juurest vaatame kaunist vaadet Põhja-Küprosele. Sõidame põhjarannikule ning peatume Kyrenia kuurordis. Sadamalinn Famagusta rikkus keskajal oli legendaarne. Famagusta pea täiuslikult säilinud Veneetsia müüride keskel leiame uhkete paleede ja gooti kirikute varemed. Uurime, kus paikneb Veneetsia tiivulise lõvi bareljeefiga Othello torn, milles Shakespeare’i näidendikangelane Othello oma naise Desdemona hukkas. Kunagine Püha Nikolaose katedraal, tänane Lala Mustafa Paša mošee, on gooti arhitektuuri hea näide Küprosel.
Näeme ka eraldatud kummituslinna Varoshat.

7. päev VABA PÄEV PUHKUSEKS, RAHVUSLIK ÕHTU
Koolitus, III osa
Lisaks vaba aeg puhkuseks ja rannamõnude nautimiseks. Õhtul on soovijatel võimalik ühineda õhtusöögiga rahvuslikus restoranis (lisatasu eest).8. päev LEND PAPHOS-TALLINN
Transfeer lennujaama. Otselend Paphos-Tallinn kell 11:10-15:10 (kohalikud kellaajad)
Hotell asub Kato Paphoses, ca 600 m kaugusel rannast. Hotell koosneb erinevatest hoonetest. Hotelli lähedale jääb poode, söögokohti, meelelahutust.. Tubades on olemas on TV, telefon, konditsioneer, föön, privaatne dušš/WC, külmik/seif (lisatasu eest). www.kissoshotel.com

Hind sisaldab
 • ✓ Lennupilet otselendudele Tallinn-Paphos ja Paphos-Tallinn (Smartlynx tellimuslennud);
 • ✓ Lennujaamamaksud, käibemaks;
 • ✓ Sõit mugavustega bussis vastavalt programmile;
 • ✓ 7 ööd hotellis Kissos*** vastavalt programmile (2-in. toad), toitlustus vastavalt tellimusele;
 • ✓ ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi/reisisaatja teenus.
 • ✓ Koolitus

Lisakulud
 • ✓ Tervisekindlustus al. 9,44 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • ✓ Toitlustus lennukis pardamenüü alusel.
 • ✓ Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
 • ✓ Ühese majutuse lisatasu 100€
 • ✓ Õhtusöögid hotellis soovi korral 75€
 • ✓ Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele. Olenevalt isiklikest tarbimisharjumustest soovitame reisirahakotti söökideks ja muudeks kuludeks kokku umbes 250-300 €. Küprosel esineb kolme erinevat tüüpi pistikupesasid. Levinuimad on kolme lameda haruga pistikud (sarnaselt Briti saartele). Soovitame kaasa võtta adapteri.
Reisi hind ei sisalda sissepääse muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele:
 • Kolossi 2,50 €
 • Kourioni arheoloogia-ala 4,50 €
 • Veini degusteerimine u 12 €
 • Pafose Kuningate Hauad 2,50 €
 • Nea Pafose arheoloogia-ala 4,50 €
 • Palaipafose arheoloogia-ala 4,50 €
 • Arheoloogiamuuseum Nikosias 4,50 €
 • Annetused Troodose mägede kirikutes ja kloostrites 2-5 €
 • Põhja-Küprose ekskursiooni sissepääsud 6 € (Bellapais klooster)
 • Küprose demarkatsiooniliini ületamise tasu 4 €
 • Rahvuslik õhtu u. 35 €
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!
NB! Pensionäridele ja üliõpilastele vastava tunnistuse esitamisel osadel objektidel odavamad hinnad.

Oluline teada
 • ✓ Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in hotellitubadesse alates kell 14:00 ja check-out kell 12:00.
 • ✓ Küprosele reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. Reisidokumendina on vajalik siiski kaasa võtta lisaks ID-kaardile ka PASS! Pass on vajalik Põhja-Küprose külastamiseks! Lennuinfo Smartlynx tellimuslendudel Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kaaluga kuni 20 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 32x84x56 cm. Kui kaks või enam reisijat reisivad ühe grupina (perekond) või kui nad registreerisid lennule koos, siis summeeritakse kontrollitud pagasi kaalupiirang, ent pagasi ühe ühiku kaal ei tohi siiski ületada 32 kg. Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ainult ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 56x45x25 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml. Reisi- ja koolitusfirma jätavad endale õiguse teha muudatusi programmis paremuse suunas. Hinnad võivad muutuda, juhul kui lennufirma, öömajad, kütusetarnijad muudavad oma hindu!
Palume tutvuda Germalo Reiside reisitingimustega siin.
MEELDEJÄÄVAT KOOLITUSREISI!

Juunika Koolitus OÜ kontaktisik:
Kris Kosenkranius
744 9600, 55 609 624
kris@juunika.ee

Juunika Koolitus OÜ-le on väljastatud 17.04.2015 majandustegevusteade nr TRE000799 reisiettevõtjana tegutsemiseks. Salva Kindlustus AS-ga on sõlmitud tagatise kindlustusleping kehtivusega kuni 31.03.2020. Reisikorraldaja on Germalo Reisid OÜ (majandustegevusteade nr TRE000227).