Võta ühendust
Info uute põnevate koolituste ja
sooduspakkumiste kohta otse Sinu postkasti!

Email again:


Oleme 
Eesti Töötukassa
koolituskaardi
koostööpartner.

Juunika Koolitus OÜ
koolitus@juunika.ee
Tel: +372 744 9600
Pärnu mnt 139c, Tallinn/ Riia 35, Tartu
Koolitame üle Eesti.

© Juunika Koolitus 1997-2020


Kui oled kaugtöö-meeskonna juht, pea silmas kolme aspekti!


   Raul Ennus

   Juhtivpartner
   Juunika KoolitusKaugtööd tegevate inimeste ja meeskondade hulk on kasvanud viimasel ajal massiliselt.
Kui seni oli kaugtöö enamikule pigem ajutine tööviis, siis nüüd on pigem teistpidi – suur osas kontoritöötajatest teeb püsivalt kaugtööd.
Üldjuhul tehakse kaugtööd kodust, mis seab lisapiiranguid – kas on piisavalt ruumi ja kas puuduvad välised segajad. Tihti mitte – kõigile pereliikmetele ei pruugi jätkuda normaalseid töölaudu ja väliseid segajaid on kodus tihti rohkem kui tööl – väikesed lapsed, koduloomad jne. Ehk püsiva kaugtööga tekivad inimestel ja meeskondadel täiesti uued väljakutsed.

1. Stress ja ärevus


Kuna olukord on inimeste jaoks harjumatu, tööd on kodus paljudel raske teha, kuna keskkond ei ole töötamiseks ideaalne ja ka üldine meeleolu kriisi tõttu on pigem ebakindlust ning hirmu tekitav, siis väga kiiresti on tekkimas inimestel tüdimus ja stress. Inimesed peavad õppima uues olukorras töötama, oma tundeid paremini juhtima. Kasuks tuleb ka Stressijuhtimine ja psühholoogiline enesehoid eriolukorras online eneseabi koolitus, mis aitab ennast analüüsida ja oma tundeid juhtida.


2. Motivatsioon ja meeskonnatunne


Enamik inimesi töötab meeskondades. Ka tavapärases olukorras on meeskonnavaimu ja motivatsiooni loomine ning hoidmine üpris keerukas väljakutse meeskonnajuhile. Nüüd aga on see muutunud veel raskemaks – inimesed on erinevates asukohtades, meeskonnaürituste läbiviimise võimalus puudub, inimesed on mures ja närvilised – kuidas sellises olukorras meeskonna ühtsust ning pühendumust pikemas plaanis säilitada? Nädala või kaks peavad kõik vastu, aga mis saab kui aeg venib pikemaks. Juunika Koolitus pakub ka siin lahenduse: Meeskonnatöö arendamine kaug-koostööl online töötuba. Töötoas saab harjutada praktilisi töövõtteid ja tehnikaid, kuidas kaugtöö meeskondade pingeid maandada, kaugtööst tulevaid piiranguid kasutada ära hoopis meeskonna loovuse suurendamiseks ning kuidas säilitada motivatsiooni ja meeskonnatunnet.


3. Fokusseerimine ja ajajuhtimine


Segajaid täis töökeskkonnas ning keerulisel ajal muutub enesedistsipliin ja fokusseerimisoskus aina olulisemaks. Tööd võib küll vähem olla kriisi tõttu, samas kodus töötades on muid tegevusi, mis tähelepanu veel rohkem hajutavad. Ehk meelde tuleb tuletada ka tõhusa ajakasutuse põhimõtted. Kuidas keskenduda kõige olulisematele tegevustele? Kuidas minimeerida väliste segajate mõju? Kuidas olla tõhus ja vältida pidevat rööprähklemist? Tõhusa ajakasutuse online treening õpetab ajajuhtimise baaspõhimõtteid, mida saad rakendada väga erinevates olukordades, et hoida fookust ja vabastada aega, mis on tänapäeval üks kõige väärtuslikum ressurss.


Meeskonnajuhil tuleb hoolitseda oma meeskonna eest, analüüsida meeskonnaliikmete olukorda, vajadusi, muresid ja soove ning leida tõhusaid lahendusi. Uus olukord nõuab uusi meetmeid!